четверг, 16 февраля 2012 г.

Украина: Премьер Азаров ещё раз ОБОСРАЛ чернобыльцев


Азаров возмутился цинизмом чернобыльцев

Правительству известно о существовании фальшивых удостоверений "афганцев" и "чернобыльцев", дающих право на социальные льготы. Об этом заявил сегодня премьер-министр Николай Азаров на встрече с представителями семей погибших воинов-интернационалистов. 

"Помните, тут "чернобыльцы" голодали? Правда, никто не голодал, они там нормально сидели. Когда стали проверять удостоверения, часть из них оказалась "липовыми". Примеры такого цинизма в нашем обществе есть. Покупают за деньги удостоверения "афганцев" и так далее. А это, по сути, воровство", – сказал Н.Азаров. 

Он пожаловался семьям погибших "афганцев" на ситуацию и пообещал за год решить их проблемы. По словам премьера, правительство делает все, что может, в непростых условиях выхода из кризиса. 

"Нет такой ситуации, которая бы сейчас нам благоприятствовала. Видите, что в мире происходит? И я не могу рассказывать вам сказки и говорить про какие-то невыполнимые обещания. Я могу говорить только о том, что мы действительно стараемся сделать, чтобы жизнь не только "афганцев", но и всего нашего народа становилась лучше день ото дня и заверяю вас, что все вопросы, которые мы обсудили, в этом году будут решены", – заявил Н.Азаров. 

Ранее премьер Н.Азаров заявил, что ликвидаторы последствий аварии на Чернобыльской АЭС не имеют морального права требовать от правительства положенные им по закону социальные выплаты, потому что в бюджете нет денег. Ранее правительство под руководством Н.Азарова добилось полномочий самостоятельно, а не в соответствии с законами, определять размеры соцвыплат, в том числе "афганцам" и "чернобыльцам". В результате выплаты были уменьшены. 

Премьер пожаловался, что афганцы и чернобыльцы покупают за деньги удостоверения. "А это, по сути, воровство", - заявил он

Премьер-министр Украины Николай Азаров рассказал афганцам о том, что чернобыльцы на самом деле не голодали. Об этом он заявил сегодня в ходе встречи с представителями семей погибших воинов. 

Как передает корреспондент ЛІГАБізнесІнформ, Азаров, реагируя на просьбу представительницы семей погибших воинов-афганцев провести ревизию участников боевых действий и выдать новые удостоверения тем, кто действительно принимал в них участие, сказал, что правительству известно о существовании проблемы липовых удостоверений. 

"Помните, тут чернобыльцы голодали? Правда, никто не голодал, они там нормально сидели", - сказал он. 

Азаров отметил, что когда стали проверять удостоверения у протестовавших чернобыльцев, часть из них оказалась липовыми. 

Як шукають «липових» чорнобильців…


Після гучних акцій, які провели жертви аварії на ЧАЕС, протестуючи проти зазіхань Кабміну на «чорнобильські» пенсії, котрі чиновникам здалися завеликими, в уряді з протестувальниками вирішили розібратися. Зокрема, перевірити чорнобильців і знайти серед них тих, хто нечесним шляхом отримав цей статус. Рішення, хоча й запізніле, та справедливе, адже в народі вже давно пліткують про те, що деякі чорнобильці свої посвідчення отримали за підробленими документами. 

А чи був хлопчик? 

Про початок широкомасштабного полювання на Полтавщині на «псевдочорнобильців» 19 грудня 2011 року сповістила прес-служба КРУ в Полтавській області (тепер Державна фінансова інспекція. — Авт.), розмістивши на своєму сайті оголошення такого змісту (мову оригіналу збережено. — Авт.): 
«Контрольно-ревізійне управління в Полтавській області повідомляє громадськості, що в даний час відповідно до Плану контрольно-ревізійної роботи на 2011 рік, на Полтавщині проводяться ревізії в установах Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо правильності призначення пенсій, допомог і компенсацій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та обґрунтованості видачі документів, що слугували підставою для таких призначень. Враховуючи вищезазначене, Управління звертається до громадян з проханням повідомляти про відомі їм факти безпідставного надання фізичним особам статусу постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи. Про наявність зазначеної інформації прохання повідомляти за телефоном 2-58-02». 

Відтоді минуло вже майже два місяці, але результатів і досі не оприлюднили. Кореспондент «ВП» неодноразово цікавився ходом перевірки в ДФІ, але в її прес-службі жодних результатів не повідомили, пояснюючи, що перевірка все ще триває. Згодом посилалися на те, що зібрані дані інспекція має відправити до Києва, і лише після того ЗМІ нададуть інформацію. Проте неофіційні джерела стверджують, що пошук «псевдоліквідаторів» відбувається дуже складно. Декого з липовими документами таки знайшли, але майже у 70% інформація не підтверджується. А неквапливий пошук пояснюють тим, що ревізори взялися за цю справу за командою із столиці. Мовляв, там вирішили під приводом виявлення «липових» ліквідаторів провести психологічну атаку на постраждалих від аварії на ЧАЕС, помстившись за їхні акції, під час яких влада поводилася далеко не кращим чином. 

До пошуку «псевдоліквідаторів» підключилися й правоохоронці. Міліціонери виявилися більш говірливими. Хоч і знайшли «липових» чорнобильців не так багато, та інформацію про них одразу розмістили на сайті УМВС України в Полтавській області. Першим у їхні тенета потрапив 45-річний чоловік із Шишак. Посвідчення чорнобильця він отримав незаконно, — стверджують у міліції. Завдяки липовим документам із 2006 року йому безпідставно нарахували «зайвих» 

150 тис. грн. чорнобильської пенсії. Наступною «здобиччю» правоохоронців стала 57-річна жінка з Решетилівського району, котра, як повідомили в міліції, «ще в 2004 році надала до районного суду підроблені виписки з наказів одного із відкритих акціонерних товариств для підтвердження факту перебування її у зоні відчуження у 1987 році. У ході перевірки правоохоронці з’ясували, що такі документи жінці не виписувалися, а наказ, який зберігається у підшивці ВАТ, не відповідає випискам з нього, які були надані до суду. У подальшому, використавши підроблені документи, жінка отримала статус ліквідатора аварії на ЧАЕС та впродовж 2005—2011 років безпідставно отримувала пільгову пенсію, чим завдала збитків державі на суму 213 тисяч гривень. Наразі правоохоронці розпочали дослідчу перевірку, у ході якої вирішується питання про порушення стосовно «псевдоліквідаторки» двох кримінальних справ — за частиною 4 статті 358 та частиною 3 статті 190 Кримінального кодексу України (підроблення документів та шахрайство). Жінці загрожує до 8 років ув’язнення». Повідомлень про виявлення нових «псевдочорнобильців» міліція на своєму сайті поки що не подавала. 

Що робитимуть із «псевдочорнобильцями»?

Як не крути, а без перевірки пенсійних справ чорнобильців виявити серед них «липових» неможливо. Тож, перевіряли й Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області. Його начальник Валерій Руденко розповів кореспонденту «ВП», що нічого поганого в тому, що ревізори перевіряють управління, не бачить. А от те, що дехто намагається перекласти провину за те, що «псевдоліквідаторам» платять «чорнобильські» пенсії, йому не подобається, адже ревізорам слід боротися з причинами, а не з наслідками. В управлінні ПФ пенсії нараховують за документами, які надає людина. Валерій Руденко пояснив також, що про результат перевірки ДФІ в обласному управлінні ПФ офіційно ще немає даних, адже акта перевірки ревізори на підпис йому не надіслали. З неофіційних джерел йому відомо, що недоліків викрито чимало, але з кожним випадком необхідно розбиратися окремо, бо є справжні «псевдочорнобильці», які обманним шляхом отримали посвідчення, а є й такі, котрі з різних причин сьогодні не можуть довести законність одержання «чорнобильської» пенсії. Насамперед ті, кому посвідчення видавали за документами військових частин або установ, які вже давно ліквідовані. Їхні архіви не збереглися, тож витребувати потрібні довідки дуже складно. 

Валерій Костянтинович не виключає й того, що левову долю провини за виплату пенсій «липовим» чорнобильцям перекладуть на обласне управління ПФ. Так зручніше, але то — хибний шлях. Обласне відділення ПФ до цього не має жодного відношення, — стверджує начальник управління, адже завдання його працівників — нараховувати пенсії згідно з поданими документами. Посвідчення чорнобильцям видавали в райдержадміністраціях, тож там мали й перевіряти документи. Тому саме у райдержадміністрації ревізори й повинні спрямувати свої зусилля. А посилання на те, що люди, котрі видавали «липові» посвідчення, вже давно там не працюють, безпідставні, — переконаний Валерій Руденко. Якщо є бажання, то всіх знайдуть…

— Якщо комусь із чорнобильців і виплачують незаконно пенсію, то це не з вини ПФ, — переконаний Валерій Руденко. — Це — наслідки, а слід шукати причини й тих, хто, порушуючи закон, видавав «липові» документи про перебування у зоні ЧАЕС. 

В управлінні ПФ репресіями не займаються, стверджує його начальник, а прагнуть вести діалог із чорнобильцями. Події під стінами Верховної Ради довели, що з людьми треба поводитися по-людськи, а не звинувачувати у гріхах усіх. За інформацією Валерія Руденка, на Полтавщині ще не анульовано жодного «чорнобильського» посвідчення. Зробити це може лише суд. Тільки після цього лжеліквідаторам припинять виплачувати пенсію, а до того часу ПФ зобов’язаний виплачувати у повному обсязі…

Прокурори, судді, депутати отримують «чорнобильські» пенсії понад 30 тис. грн., а влада це приховує…

У щирість намірів полювання на «псевдочорнобильців» у регіонах багато хто не вірить. А зволікання із оприлюдненням результатів та відсутність інформації бодай про кілька судових справ проти «псевдочорнобильців» лише додає хмизу у багаття. Більше того, серед самих чорнобильців існує думка, що перевірка зачепила лише «низи», а от «псевдочорнобильців» високого рангу й не думали перевіряти. Принаймні, так заявляє депутат Верховної Ради від БЮТ Кирило Куликов. 

«На мої депутатські звернення до Пенсійного фонду і Міністерства соціальної політики про надання списку чорнобильців, котрі отримують за рішенням суду пенсії понад 30 тис. грн., останні відповіли, що в них немає законних підстав розголошувати таку інформацію, посилаючись на конфіденційність інформації, — цитують слова нардепа кореспонденти «Цензор.НЕТ». — Впевнено можу сказати, що до цього списку увійшли багатьом знайомі прізвища прокурорів, суддів, депутатів. Там мало місця для чорнобильців і афганців, на яких нарікає влада. Усього, за даними мого джерела, таких осіб приблизно десять тисяч. Навіть коли не враховувати моральний бік, виплата таких завеликих пенсій цій категорії осіб щороку становить майже 5 мільярдів гривень із Пенсійного фонду…» 

Голова Полтавського обласного громадського об’єднання «Союз Чорнобиль» Віктор Шкурпела теж має власну думку щодо пошуку «псевдочорнобильців» на Полтавщині. За його словами, керівництво об’єднання схвалює цю ініціативу й готове всебічно сприяти ревізорам і «очиститися» від тих, хто незаслужено отримав пільги. Але за час, відколи почали перевірку, ревізори не зверталися до громадських активістів. Віктору Шкурпелі відомо про те, що виявлено всього двох «псевдочорнобильців» — у Решетилівському та Шишацькому районах. Утім, він наполягає на тому, що поки суд не визнає їхні посвідчення недійсними, робити якісь висновки зарано. За його інформацією, начебто є й інші «липові» чорнобильці, але ревізори не поспішають оприлюднювати їхні прізвища…

Отже, пошук «псевдочорнобильців» триває. Чи дізнаються пересічні українці про результати — покаже час. 

Читать ТАКЖЕ:

Чернобыль: как это былоРоссия, Ростов: Чернобыль (клип)Янукович ВОР


Комментариев нет :

Отправить комментарий